2022 SID Election Candidates

SIDs
(Application Link)
Ballot 1
Ballot 2
24 - Thousand Oaks
1)  Jennifer Clark1)  Steven Clark
29 - Westridge Farms1)  Kathy Renee Betts
2)  Pamela A. Buethe
3)  Steven K. Neff
1)  Lee D. O'Neal
2)  Phillip E. Dechow
52 - Prairie Corners (Commercial)1)  Daniel R Young
2)  Marty Nordlund
3)  James L. Johnson
4)  Nathan Meisgeier

65 - The Meadows1)  Tina D. Larson
2)  John Kortus
1)  Richard Staudenmaier
2)  Denise Bell
68 - Echo Hills1)  Eliza Nelson
92 - Rock Creek1)  Ronald Merkel
2)  Stephanie A. Adams
 1)  Dustin Shropshire
96 - Willow Creek1)  Gerald W. Johnson 
104 - Millard Highlands South1)  Robert E. Osterman, III
2)  James H. Marcuzzo
3)  Brian D. Lichter
1)  Thomas Jurek
2)  Chris Hawkinson
130 - Merrill Mission Estates1)  Dennis D. Birnstihl
2)  Alan D. Bennett
1)  Travis R. Iwanski
2)  Michael F. Sandine
133 - Southridge1)  David Fricke
2)  Jeffrey Teig
1)  Dennis Janes
2)  Larry Duckworth
158 - Tiburon1)  Patrick S. Lichter
2)  Larry W. DiGiacinto
3)  Terry E. Sanford
1)  Paul R. Stoupa
2)  Robert Dale Marples
3)  Jennifer L. Smith
163 - I-80 Industrial Park (Commercial)1)  Stan Baatz
2)  David L. Miller
3)  Terri Huntley
4)  Edward E. Miller

172 - Centech Business Park (Commercial)1)  Frank Krejci
2)  Vera Jane Krejci
3)  Marilyn J. Ellingson
4)  Robert F. Krejci
5)  Gail Krejci

189 - Hilltop Industrial Park (Commercial)1)  Bruce Meyers
2)  Mark Pakes
3)  Herb Lavigne
 
191 - Summerfield 2nd Addition (Commercial)1)  Spencer Kimball
2)  Matt Smith
3)  Efrain Rosas
4)  Tonya Boeckenhauer

192 - Ballena1)  Tom Dein
2)  Lee Harrow
3)  Steven Moore
1)  David L. Horst
2)  Charles Krajicek
204 - Valley Ridge Business Park (Commercial)1)  Stan Baatz
2)  Edward Miller
3)  David L. Miller
4)  Troy Blenderman

207 - Barrington Place 31)  Ernesto Guerrero
2)  Stephanie Guerrero
3)  Craig Fischer
 
216 - Millard Park South1)  Jeffrey Pfeifer
2)  Valerie K. Norman
1)  Russell Holder
220 - Harrison Woods1)  John L. Adler
2)  Maurice Anderson
3)  J.R. Christiansen
1)  Gerry VanDyke
2)  Wil H. Stephany
221 - Cedar Ridge1)  Nathan Croom
2)  Kyle Schwalbach
3)  Derek Hammer
1)  Jon Goldenstein
223 - Sugar Creek Addition1)  Jeff Petersen
2)  Douglas Churchill
3)  Steven Kloucek
1)  Daniel Woelber
2)  Darrel Swenson
224 - Commerce Business Center1)  Anton Lasauskas
233 - Springhill1)  Jonathan Slaga
2)  Stephen Ivaskevicius
3)  Thomas Scott Fryant
1)  Alison Barthel Jacobson
2)  Joel Park
235 - Sun Ridge1)  Mary C. Nelson
2)  Ardyth Karbowski
3)  David Sullivan
1)  Karren McCall
2)  Richard Helvey
236 - Crystal Creek1)  Keith D. Jansen
2)  Adam Kreikemeier
1)  Travis C. French
241 - Grandview1)  Mark Fiala
2)  Robert Hettinger
3)  Bruce Bellairs
 1)  John Shattuck
244 - Edgewater on the Park1)  Benedict Ricceri
2)  Joseph Martucci
3)  Mark Soethout
1)  Justin Dawson
2)  Monte Evans
245 - Summit Ridge1)  Scott Oswald
2)  David Wilson
1)  Joe Lupo
2)  Lori Allgire
255 - Cheyenne Country Estates1)  Steven G Branscombe
2)  Laura Powers
3)  Andrew J. Holt
1)  Robert A. Wood
257 - Stonecrest1)  Alicia Bree Robbins
2)  David Hughes
3)  Michael Marlow
1)  David Innis
2)  Terry Dale
260 - Palisades 1)  Keiron Taylor
2)  Andrew Frost
1)  Darren Garrean
2)  Nathan Johns
261 - Bellbrook1)  Nicole Mattox
2)  Matthew Kruse
3)  Wendy Welch
1) Danny Twarling
2) Mandy Lortz
263 - Brook Park1)  Andrew McGiffin
2)  Brian Gayer
1)  Jonathan Holland
2)  Robert L. Smisek
264 - Shadow Lake1)  Jason R.H. Morgan
2)  Peter W. Huggins
3)  John F. O'Neill
4)  Toni J. Kuehneman
5)  Linda Ciochetto
 1)  Vincent Muniz, Sr.
2)  Deborah K. Fontenot
266 - Portal Plaza

270 - Hyda Hills1)  Karen Yax
2)  Matthew F. Burns
1)  Scott Eversole
278 - Tiburon Ridge1)  Frederick J. Puetz
2)  Jami Heidemann
3)  Michelle Zimmerman
4)  John Hughes
1)  Paul McCune
2)  Jason McCune
286 - Stockman's Hollow1)  Ronald S. Looper
2)  Robbie Henry
3)  Jennifer Haynie-Jones
1)  David R. Harnisch, Jr.
291 - Whitetail Creek1)  Dale Larsen
2)  Nick Jensen
3)  Joshua Siel
4)  Jarrod Kiesel
1) Aaron Fulton
2) Justin Quandt
292 - North Shore1)  Gordon Scheet
2)  Brian Sivertson
1)  Lori Ruzicka
293 - Ashbury Farm1)  Lorri Kelch
2)  Jennifer Coughlin
3)  Scott Daly
1)  Gerald L. Torczon
2)  Doris J. Nicholson
294 - Remington Ridge1)  Cody Wetzel
1)  Dave Vogtman
2)  Justin Knapp

297 - Southern Pines1)  Paul Embree
2)  Mark Pohlmann
3)  Michael Hrncirik
1)  Danielle Schaal
298 - Spring Ridge
1)  Melvin Sudbeck
2)  Jacob Starnes
300 - Granite Falls 1)  Gerald L. Torczon
2)  Doris J. Nicholson
3)  Jeffery Torczon
302 - Prairie Hills1)  Paul Rabinovitz
2)  Wayne Ledford
 
303 - Covington II1)  Leon Albrecht III
2)  David A. Ash
3)  William Brian Kolm

305 - Pioneer View1)  David Wessling1)  Michael F. Rogers
2)  Betsy A. Nowatzke
3)  Christopher Nowatzke
306 - Krambeck Industrial Park1)  Jon Meyers
2)  James Meyers
3)  Tamara Draeger
4)  Joseph Meyers
5)  Bruce Meyers

307 - 370 North1)  Duane J. Dowd
2)  Matthew J. Dowd
3)  Mary Dowd
4)  Mary Costello
5)  Lawrence W. Dowd

310 - Liberty1)  Jean Dunker
2)  William R. Perdue
3)  Michael P. Billquist
1) Dennis Van Moorleghem
2)  Jerry Standerford
3) James. W. Stover
312 - Granite Falls North1)  Anthony Ciochetto
2)  John R. Torczon
3)  Mary Jayne Throener
1)  Gerald L. Torczon
2)  Doris J. Nicholson
3)  Jeffery Torczon
316 - North Shore Commercial1)  Kevin Lockhart1)  Gerald L. Torczon
2)  Doris J. Nicholson
3)  Jeffery Torczon
317 - Granite Lake1)  Billy Mendez
2)  Jeffrey LaMontagne
3)  Christine L Myers
4)  Steven J. Tomaszkiewicz
1)  Gerald L. Torczon
2)  Doris J. Nicholson
3)  Jeffery Torczon
319 - The Estates at WynnWood1)  Barry Bogseth
2)  Jacob Olsufka
 1)  Frank Krejci
2)  Vera Jane Krejci
3)  Robert F. Krejci
4)  Gail Krejci
5)  Marilyn Ellingson
320 - Bridgeport
1)  Eugene J. Graves
2)  Mary Graves
3)  Susan Mortensen
321 - Palisades West1)  Robert Narducci
2)  Brandon Wheeler
1) Loren Johnson
2)  Terry Wiese
3) Randy Baker
323 - Lions Gate1)  Jesse Bird
2)  Travis M. Jacott
1)  David Vogtman
2)  Heather Dembinski
3)  Justin Knapp
326 - Shadow Lake 2
1)  John C. Allen
2)  Jeanne D. Knox
3)  Doris J. Nicholson
327 - N C Industrial Park1)  Theodore J. Pelster
2)  Victor J. Pelster
 
333 - Hills of Aspen Creek1)  Gerald L. Torczon
2)  Doris J. Nicholson
3)  Mary Jayne Throener
4)  John Torczon
5)  Jeff Torczon
 
336 - Lincoln Way1)  Jeff Elliott
2)  Drew Snyder
3)  Tanya Mainelli
4)  Don Iverson
5)  Carson Stratman
 
337 - Hidden Hollow/Harvest Hills1)  Jesse C. McConnell
2)  Megan Bruntz
3)  Robert Thomas
4)  Susan McCune
5)  Michelle Zimmerman
6)  Jason McCune
7)  Paul McCune
8)  John Hughes
 
339 - I-80 Logistics Hub1)  Arun Agarwal
2)  Jay Kline
3)  Lynn Gorman
4)  Andrew Sova
5)  Alex Bullington
 
340 - Ashbury Hills1)  Nicholas P. Petersen
2)  Peter W. Katt
3)  Eugene J. Graves, Jr
4)  Steven M. Champoux
 
341 - North Shore 21)  Gerald L. Torczon
2)  Mary Jayne Throener
3)  Jeff Torczon
4)  John Torczon
5)  Doris Nicholson
 
346 - Windsor West1)  Nicholas P. Petersen
2)  Peter W. Katt
3)  Eugene J. Graves, Jr.
4)  Steven M. Champoux
 
347 - Giles Point1)  Jason McCune
2)  Michelle Zimmerman
3)  John Hughes
4)  Paul McCune
 
348 - Springfield Commerce1)  Jon Meyers
2)  James Meyers
3)  Tamara Draeger
4)  Joseph Meyers
5)  Bruce Meyers
 
350 - Seventy Two Place1)  Peter W. Katt
2)  Eugene J. Graves, Jr.
3)  Steven M. Champoux
 
353 - Alta Collina1)  Melvin Sudbeck
2)  Chad Wallace
3)  JeAnn Sudbeck
4)  Jacob Starnes
5)  John S. Arians
 
359 - Kayda Corner1)  Peter W. Katt
2)  Eugene J. Graves, Jr.